włoska restauracja Kraków centrum

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich opcji, jakie daje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dołączyć do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *